Pipeline Management Solutions

Akıllı izleme ve boru hattınızın korunması

Ürün hakkında sorunuz mu var?

Boru Hattı Yönetimi Çözümleri

Kara veya deniz üzerindeki sıvı, gaz ve çok ürünlü boru hatları için

PipePatrol, kaçak, hırsızlık ve hat kopması tespiti, ayrıca sızdırmazlık ve ömür boyu stresin izlenmesi için kapsamlı bir modüler yapı sunar. Ürün, çözüm ve hizmet kombinasyonu ile operasyonel, güvenlik, çevresel ve yasal gereklilikleri birlikte ele alarak komple boru hattı yönetimini sağlar. Kimya endüstrisi veya başka bir endüstride petrol, gaz, su veya rafine ürünler için uzun veya kısa mesafeli bir boru hattı işletiyor olsanız da,tekli algılama sistemlerini seçebilir veya özel ihtiyaçlarınıza ve uygulamanıza göre uyarlanmış komple çözümler seçebilirsiniz. PipePatrol’ün benzersiz teknolojisi, KROHNE ve Phoenix Contact’ın çok çeşitli enstrümanları ve saha veri toplama sistemleri ile tamamlanabilir.

Kaçak Tespiti

Çok yöntemli kaçak tespiti, hem sabit hem de geçici boru hattı koşullarında petrol ve gaz boru hattı yönetimini mümkün kılar. Hassas sistem yüksek güvenlik derecesi için doğru bilgiyi sağlar.

Hırsızlık Tespiti

Hırsızlık tespit modülü, ürün hırsızlığının hızlı ve güvenilir bir şekilde tanımlanmasını ve lokalizasyonunu sağlamak için özel model tanıma kullanır. Küçük hacimlerde bile, sistem birkaç dakika içinde alarm verir.

Sızdırmazlık İzleme

PipePatrol Sızdırmazlık İzleme, standart basınç ve sıcaklık enstrümantasyonu kullanarak kademeli sızıntıların tespiti için yapılmış bir yöntemdir. Bu çözüm, TRFL 2017 ve VdTÜV Bülten 1051’in gereklerini tamamen yerine getirmektedir.

Pompa İzleme

This ready-to-install control cabinet solution for monitoring pumps and motors provides an opportunity to substantially reduce the operational energy consumption through demand-oriented system management.

Kestirimci Modelleme

PipePatrol Kestirimci Modelleme, koşulları tahmin etmek ve gelecekteki olayları ve boru hatlarının durumlarını tahmin etmek için kullanılan bir simülasyon aracıdır.

Stres İzleme

Modül boru hattının stres izlemesini gerçekleştirir ve kalan servis ömrünün değerlendirilmesi için temel verileri sağlar. Bu sonuçlar, kritik şartlar oluşmadan önce bir sonraki gerekli bütünlük kontrolünün yapılmasını sağlamak için kestirimci bakıma izin verir.

Batch Takip

Bu modül, her bacth’i ve arayüzü, benzin, dizel ve jet yakıtı gibi birçok ürünün sırayla taşındığı çok ürünlü boru hatlarında izler. Optimum kapasite kullanımının yanı sıra güvenli çalışmayı da sağlar.

Hat Kırılma Tespiti

Özel sistem, boru hattı kırılmalarını anında algılar, bir alarm verir ve acil durum boru hattı kapatma prosedürlerini başlatır. Özerk olabilir veya tam bir sızıntı tespit sistemine entegre edilebilir.

Veri Toplama

PipePatrol, veri toplama ve iletimi için çok sayıda güvenilir sistem sağlar. Seçenekler, örneğin VPN tüneli ve SHDSL, mobil, Radioline ve WLAN bağlantıları ile güvenli İnternet bağlantıları yerel koşullara uyarlanmıştır.

Enstrümantasyon

Boru hattı yönetim modüllerine ek olarak, tüm çalışma koşullarında boru hatlarının izlenmesi ve korunması için ek ölçüm enstrümantasyonu sağlıyoruz.

Teknik Hizmetler

Boru Hattı Yönetim Çözümüne ek olarak, projeyle ilgili veya bakım sözleşmeleri ile danışmanlarımız tarafından destek sağlayabiliriz.

Siber Güvenlik

PipePatrol siber güvenlik, güvenli bir güvenlik duvarı, derin paket kontrolü ve kolay ve güvenli uzaktan bakım ile maksimum güvenlik seviyesini garanti eder.

PipePatrol